Юридична служба

ЗЛОЧИННІСТЬ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ. ПРИЧИНИ ТА МЕТОДИ УСУНЕННЯ

constВ Україні склалась надзвичайно загрозлива динаміка правопорушень неповнолітніх, яка перевищує темпи зростання злочинності дорослих у кілька разів.
Найпоширеніші злочини — це крадіжки, пограбування, злочини пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, хуліганство, розбійні напади, шахрайство, угон автотранспорту, вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, вимагання.images (2)
Найпоширеніша причти скоєння злочину — природжена (біологічна) схильність певних підлітків до скоєння злочинів (5-15% від статистики злочинності).
Друга причина скоєння злочинів — несприятливі соціальні умови, оточення, середовище (20-30% від скоєних злочинів).
Третя причина скоєння злочинів — юридична необізнаність, віктимна поведінка потенційної жертви (15-25%).
Четверта причина скоєння злочинів — наркотики та пов’язані з ними явища (20-40%).
П’ята причина скоєння злочинів — інші фактори (біля 15%). До цих факторів, насамперед, варто віднести ситуативні злочини, маніпулювання підлітками з боку дорослих або старших за віком та авторитетом неповнолітніх.
Водночас в Україні існує ще одна негативна тенденція — це зростання кількості психічно хворих осіб та осіб з психічними аномаліями.
Побудова правової держави, громадянського суспільства повинні стати стратегічною метою нашого соціуму. Практичні кроки для вирішення цього завдання загалом будуть сприяти викорінено злочинності неповнолітніх зокрема.
sudПовністю вирішити проблему злочинності поки що, не вдалось жодній країні, але існують шляхи до зменшення гостроти цієї проблеми.
З метою профілактики злочинної поведінки підлітків для кожної категорії неповнолітніх порушників можна було б розробити систему спеціальних заходів профілактики.
При природженій схильності до злочинів — доцільна і вкрай бажана допомога гарного психотерапевта.
За несприятливих соціальних умов та середовища — важлива зайнятість підлітка, його участь в суспільному житті.
Для подолання юридичної необізнаності — висновок очевидний, це правова освіта.
Щодо злочинів, скоєних на ґрунті наркотиків та пов’язаних з ними явищ якщо вірити твердженням наркологів та психологів щодо невиліковності наркоманії як хвороби, то ще більше зростає значення її профілактики.
За інших факторів — знову ж, освіта є стержнем профілактики. Мається на увазі підготовка дітей до свідомого життєвого вибору на підставі передбачення наслідків того чи іншого вчинку для самих же дітей.
Все це робить актуальним дослідження проблеми причин злочинності серед підлітків та пошук методів боротьби з цим явищем.
Отримані відомості дали нам змогу виявити причини скоєння злочинів неповнолітніми та способи профілактики та запобігання правопорушень.
Дуже важливо зрозуміти, що неповнолітні правопорушники — теж люди. І вони потребують не тільки покарання, а й допомоги.
Таким чином, дослідження проблеми девіантної поведінки підводить нас до висновку про те, що, по-перше, це соціально-гуманітарна проблема, якою повинні займатися соціологи, психологи, юристи, лікарі; по-друге, девіантна поведінка — це серйозна наукова проблема, яку необхідно вирішувати комплексним методом всім наукам; по-третє, девіантне поводження не завжди визначається економічною зрілістю держави і також вимагає свого дослідження з боку соціально-економічної проблематики цього питання.

Юридична служба

Постанова

Про умовно -дострокове звільнення

Юридична служба

Постанова

Про затвердження переліку педагогічних посад

Юридична служба

Наказ

 Про порядок зарахування дітей

Юридична служба

ст. 97, 105 КК України

Про звільнення від кримінальної відповідальності