Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.
У рамках Національного тижня читання з вихованцями проведено бесіду «Улюблена книга дитинства», інформаційний паркан «Поза сторінками твого підручника», конкурс декламаторів «Книга поезії», відкритий мікрофон «Книга про силу добра». Під час заходів підлітки знайомили присутніх з книгами, які вони прочитали та намагалися навести вагомі аргументи, щоб зацікавити товаришів прочитати саме цю книгу.
Викладач Бикова М.М. ознайомила здобувачів освіти з новинками дитячої літератури та порекомендувала для прочитання роман Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий Кит» та трилер Оксенії Бурлаки «Непотрібні», у яких висвітлено калейдоскоп підліткових проблем – нерозуміння з боку дорослих, їхня емоційна незрілість, булінг, харчові розлади, небезпечні онлайн – знайомства, смертельні ігри.
Довести своє право бути собою допоможе підліткам твір – роман Дар’ї Чайки «Майже хороші хлопці» з рубрики «Поза сторінками твого підручника».
Поняття “дім” для кожного українця набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна. Тому гаслом дня декламування поезій став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».
Флешмоб #Читаємо Разом об`єднав присутніх навколо улюбленої книги дитинства – «Тореадори з Васюківки». Вона нагадала нам, що усі ми колись були дітьми і мріяли про щось неймовірне.
З викладачем Дмитриєнко І.В. учні та викладачі поринули у магію слова й уяви. Під час воркшопу всі присутні мали можливість стати справжніми казкарями: вигадували незвичайні пригоди чарівних героїв та відкривали двері у нові фантастичні світи.
Хочеться вірити, що настане час і українська книга стане присутньою в особистому житті кожного громадянина України.