Історична довідка

22 квітня 1966 року Історична довідкаГоловне управління професійно-технічної освіти при Раді Міністрів УРСР видало наказ №20 “Про відкриття Макіївського спеціального професійно-технічного училища”.
Відповідно до Указу Президіума Верховної Ради УРСР від 20.07.1978 року, наказом №204 від 08.08.1978 року Держпрофосвіти УРСР училищу встановлено найменування “Спеціальне професійно-технічне училище Донецької області”.

 

Рада Міністрів УРСР постановою від 10 березня 1988 року прийняла пропозицію Донецького облвиконкому про присвоєння Макіївському спеціальному професійно-технічному училищу ім’я великого педагога Антона Семеновича Макаренка.

У зв’язку зі складною соціально-політичною ситуацією, пов’язаною з проведенням антитерористичної операції в Донецькій області, враховуючи подання департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації від 4 серпня 2014 року, згідно наказу Міністерства освіти і науки України  від 07.08.2014 року № 915 Макіївське професійне училище соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка переведено до Балахівської школи соціальної реабілітації    (Кіровоградська область, Петрівський район, смт. Балахівка) на період проведення антитерористичної операції у Донецькій області.

Історична довідкаМакіївське професійне училище соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка є учбово-виробничим закладом закритого типу Міністерства освіти і науки України, для перевиховання неповнолітніх, які скоїли злочин, порушують норми поведінки та моралі, в наслідку чого,  потребують ізоляції та перевиховання в умовах особливого педагогічного режиму.

Училище соціальної реабілітації створює належні умови для життя, навчання та виховання учня, підвищення його загальноосвітнього і культурного рівня, професійної підготовки, розвитку індивідуальних здібностей і нахилів, забезпечення правового виховання та соціальний захист в умовах постійного педагогічного режиму.

В училищі здійснюється цілодобовий нагляд за вихованцями з метою дотримання ними встановленого порядку та режиму, збереження матеріальних цінностей та майна, а також навчання та перевиховання вихованців.
У заклад неповнолітні направляються на термін, встановлений згідно ухвали суду. Згідно постанови КМУ від 21 серпня 2019 р. № 785 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. № 859”, утримуються учні різної статі.
Кількість учнів – 200 осіб.