Столяр

Столярство є досить широкою галуззю. З дерева виготовляється понад 20000 різних виробів. З кожним роком вдосконалюється підготовка кваліфікованих столярів,      яка наближена до умов сучасного виробництва та вимог роботодавців. Професія "Столяр" є корисною , цікавою, творчою і потрібною людям. Робочі місця та  домівка    Столярприкрашені столярними виробами. Книжкова полиця, письмовий стіл, віконні рами, двері та багато інших необхідних та цікавих            столярних речей, без яких неможливо обійтися, знаходяться в нашому помешканні.

Професія столяр - одна з найдавніших професій у світі, а обробка дерева - одне з перших ремесел, яке опановувала людина. Найбільш  древнім зразкам меблів, що збереглись ще із часів Древнього Єгипту й Месопотамії, кілька тисяч  років.    СтолярСкладніше  й досконаліше  інших  були  теслярські  й столярні інструменти.  Вони містили  в собі  різного  виду  сокири,  круглі,  плоскі  й  гострі долота, великі й малі пилки, лінійка, косинець, висок, різновеликі різці, невеликі кліщі й інші дрібні інструменти .  Деревина віддавна широко використовується в будівництві як матеріал, що  володіє багатьма коштовними якостями: високою механічною міцністю, низькою теплопровідністю, невеликою об'ємною вагою, легкою оброблюваністю й хімічною стійкістю до впливу кислот, солей і масел.  Роботи, пов'язані  з використанням деревини, діляться на теслярські й
Столяр столярні. До столярних виробів відносять  виготовлення вікон,  дверей, панелей, меблів тощо.   Столяр               займається  обробкою  деревини,  виготовленням з неї виробів та   при  необхідності  монтажем  їх.   Здавна  професія  столяра користується  високим  попитом та престижем. Будинок сучасної людини важко уявити без вікон, дверей і меблів,  а значить завжди буде потреба в столярах будівельних.   У Макіївському професійномуСтоляр училищі соціальної реабілітації ім.. А.С. Макаренка здійснюється практична підготовка учнів здійснюється   під  керівництвом досвідчених викладачів та майстрів виробничого навчання.

Професія – 7124 Столяр будівельний 2 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:  основні породи та властивості деревини; способи з’єднання столярних виробів; способи приготування столярного клею.

Повинен уміти: виконувати найпростіші столярні роботи:   відбирати та сортувати пиломатеріали;   заготовляти вручну бруски за розмірами для столярних виробів з обстругуванням рубанком,  поздовжнім та поперечним розпилюванням;   готувати робочі розчини клеїв.

Професія – 7124 Столяр будівельний 3 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:          будову, основні породи та дефекти деревини;          призначення, види і правила поводження з електроінструментом;          призначення, будову деревообробних верстатів, прийоми роботи на них;          способи і прийоми обробки деревини на деревообробних верстатах, електрифікованим і ручним інструментом;          конструкції і технологію виготовлення механізованим способом столярних виробів;           способи і прийоми опорядження столярно-будівельних виробів.

Повинен уміти:   виконувати прості столярні роботи;           обробляти деревину електрифікованим інструментом, вручну і на деревообробних верстатах;           виготовляти і встановлювати прості столярні вироби;           виготовляти вручну й установлювати прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю;

виготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів з використанням механізованого інструменту або вручну;  зачищати деталі після механічної обробки;  установлювати накладні віконні і дверні набори з приганянням до місця;           вставляти ущільнювальний шнур у спарені рами;  вирізувати сучки і засмолені місця;            шліфувати деталі після механічної обробки і готувати їх до опорядження.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватися  норм технологічного процесу;   не допускати браку в роботі;  знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених  негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків; володіти обсягом знань з правових питань галузі, основами ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.

Професія – 7124 Столяр будівельний 4 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів; способи забивання окремих місць деревини; способи виготовлення столярних виробів середньої складності.         основні відомості про автоматизацію деревообробного виробництва;         способи виконання столярно-монтажних робіт на будівництві.

Повинен уміти:  виконувати столярні роботи середньої складності:  виготовляти деталі та збирати з них дверні полотна і віконні рами прямокутної форми всіх типів;  збирати та ремонтувати прямолінійні фрамуги, віконні стулки, глухі рами для цивільних та промислових будов;  заганяти глухі рами і фрамуги;  установлювати фільончасті перегородки;  установлювати дверні і віконні блоки, підвіконні дошки і монтажні бруски;  установлювати з припасуванням до місця простого врізного і частково врізного приладдя (ролики дверні з планками, дзвоники-вертушки, ручки дверні та віконні, засувки поперечні тощо);  збирати та установлювати захисні декоративні решітки радіаторів;  збирати й установлювати вбудовані меблі у житлових будинках;  обшивати стіни деревно-стружковими плитами;  виготовляти площадки і настили прямих патрубків, деталей самопливу, підвісок і кронштейнів для закріплювання устаткування.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватися  норм технологічного процесу;   не допускати браку в роботі;  знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених  негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків; володіти обсягом знань з правових питань галузі, основами ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.