У сучасному світі інформаційна безпека стає не менш важливою, ніж фізична.
Ворог постійно впроваджує нові форми і методи втягнення молоді у протиправну діяльність. Спотерство – фотографування різних об’єктів критичної інфраструктури може використовуватися як прикриття для збору розвідувальної інформації. В умовах воєнного стану кожен громадянин має усвідомлювати ризики, пов’язані з поширенням чутливої інформації, та знати, як запобігти її використанню ворогом.
Зустріч з представниками правоохоронних органів було присвячена саме цій темі “Небезпеки в соціальних мережах”. Здобувачі освіти обговорили ключові небезпеки: витік персональних даних; використання слабких паролів; маніпуляції та дезінформація; розголошення військової інформації; зазначення у постах деталей щодо місць вибухів; публікація фото чи відео пересування військової техніки чи розташування об’єктів; фішінгові атаки; поширення неперевіреної або панічної інформації. Акцентовано увагу, що за такі дії чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність.
Кожен має відповідально ставитися до інформації , яку поширює в соціальних мережах. Усвідомлення ризиків і вміння критично оцінювати інформацію допомагає захистити не лише себе, а і свою країну. Тому варто бути обережними в соцмережах, не поширювати конфіденційну інформацію та навчитися розпізнавати потенційні загрози.
Будьмо пильними та свідомими. Разом до Перемоги.


