В таких закладах, як Макіївське професійне училище соціальної реабілітації знаходиться найбільш вразлива категорія населення України – діти, які стали на хибний шлях та які, як правило, залишилися без батьківської турботи та піклування, і тому найбільше потребують нашої з вами допомоги та уваги.
Саме тому, 05 січня 2020 року наші друзі з благодійного фонду «Можливість» м. Кривий Ріг в черговий раз організували для вихованців Макіївського ПУСР екскурсію, та не лише розважальну, а й пізнавальну програму.
Такий вид спорту як скелелазання в наш час популяризується надзвичайно швидко. Драйвова розвага з кожним роком завойовує все більше прихильників. І зовсім не обов’язково займатися цим на природі.
Наші вихованці випробували себе в ролі альпіністів, відвідавши у ДЮСШ гурток скелелазіння. Скелелазіння — цікавий вид спорту, який полягає у вільному лазінні (найчастіше – сходженню) по природному або штучному (скалодром) рельєфу. Це самостійний вид спорту, який вийшов з альпінізму й нерозривно пов’язаний з ним. До середини минулого століття для того, щоб займатися скелелазінням, потрібно було їхати в гористу місцевість. Однак у наші дні в гори їхати зовсім не обов’язково – у багатьох містах існують спеціально обладнані скалодроми, де можна тренуватися цілий рік і в будь-яку погоду. І в цьому впевнилися наші хлопці. Було незвично цікаво, страшно, але усі впорались із поставленими завданнями та підкорили свою вершину.
Під час заходу дітям надали можливість подолати страх висоти та випробувати свою відвагу у проходженні цікавого маршруту над землею, отримати море емоцій та забути про повсякденні клопоти. Хлопчаки Макіївського ПУСР ім. А.С.Макаренка відчули себе справжніми, спритними, відважними мандрівниками, альпіністами та шукачами пригод. Всі отримали приємні враження і позитивні емоції.
Закінчилася екскурсія святковим Богослужінням. Традиційно багатолюдно було сьогодні у Храмі, де зібралися віряни з числа вихованців , педпрацівників та всіх присутніх. На завершення було організовано святковий солодкий стіл, а також від фонду всім присутнім були презентовані подарунки.
Такі заходи проводяться з метою виправлення та ресоціалізації вихованців, зменшення психологічної напруги у середовищі юнаків, сприяють розвитку спостережливості, виникненню інтересу до природи та природних явищ і об’єктів, вони розширюють кругозір дітей, розвивають спостережливість, уміння бачити те, що раніше відбувалося поза їх увагою.