Правила і закони в моєму житті

Правила і закони в моєму житті

Правова освіта є складової частиною системи освіти і має на меті формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадянського суспільства. В період з 1 грудня  по 25 грудня 2022 року в Макіївському професійному училищі  соціальної реабілітації ім. А.С. Макаренка проходив місячника правових знань «Правила і закони в моєму житті».  Метою проведення є підвищення рівня правової освіти, поліпшення стану забезпечення захисту прав і законних інтересів неповнолітніх, формування у вихованців  правової культури та правосвідомості, поважного ставлення до законів і моральних норм суспільства, усвідомленого вибору правомірних варіантів поведінки, виховання почуття особистої відповідальності, переконаності у необхідності дотримуватися законів для нормальної життєдіяльності суспільства і його членів.

Місяця був насиченим та пізнавальним: працювала школа правознавства  «Відповідальність за адміністративні правопорушення», «Кримінальний кодекс України»; вели розмову в колі «Людина – громадянин. Закон про громадянство…», за круглим столом обговорили «Конституційні обов’язки неповнолітніх громадян»,  «Дороги які ми обираємо»; дискутували про «Особисту відповідальність – пріоритетну рису громадянина»; перегорнули сторінки усного журналу «Взаємні права і обов’язки батьків та дітей»; отримали знання на інформаційній хвилинці про «Єдиний контакт-центр. Право на отримання безоплатної правової допомоги»; на лінійці згадали історію  про «Міжнародний день прав людини»; вчилися на тренінговому занятті приймати рішення «Щоб не постукала біда у Ваші двері»; перевірили чого навчилися на юридичному аукціоні та правовій вікторині «Запитання від Феміди»; переглянули літературу на книжковій полиці  «Подорож алеєю прав людини»; дали відповіді на запитання анкет «Знання про права людини» та «Діти і протиправна поведінка»; переглянули та обговорили кінофільми на правову тематику.  Дякуючи вихователям

Биковій М.М., Яротник Л.С., викладачу громадянської освіти Олефіровій К.Е, майстру виробничого навчання Сокіл Г.В., практичному психологу Велько В.М., соціальному педагогу,  здійснювалася інформаційно-просвітницька робота з профілактики правопорушень та злочинності серед учнівської молоді.

З інспектором сектору ювенальної превенції Образок Катериною Анатоліївною та  головним спеціалістом служби справах  дітей  Науменко Оксаною Миколаївною обговорили на годині правової грамотності тему «Що означає «бути» законослухняним громадянином  держави?»  та правила безпечної поведінки під час повітряної тривоги та блекауту.

Правовиховна робота не обмежується рамками місячника правових знань, це цілеспрямована системна робота всього педагогічного колективу, яка проводиться щоденно і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті Правила і закони в моєму житті

 

Залишити відповідь