Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року

Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашому училищі проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.
Цього року учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
– донести до учнів красу і багатство української мови;

– формувати відчуття краси рідної мови;

– розвивати мовленнєві здібності учнів;

– збагачувати словниковий запас;

– виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

 

9 листопада вихованці разом з працівниками долучилися до написання традиційного радіодиктанту національної єдності.

10 листопада відбувся  Міжнародний конкурс з української мови ім.Петра Яцика.

11 листопада проведено лінгвістичну гру «Буду я навчатись мови золотої…»,  яка дала можливість перевірити знання,  ерудицію вихованців, а для когось це була можливість дізнатися щось нове. У змаганнях взяли участь 2 команди: «Чемпіони» та «Мовники». Команди змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Коректор», «Фразеологічні розсипи», «Синонімічне різнобарв’я”, «Проби пера».

Яскраві  стіннівки, присвячені рідній мові, і сьогодні милують око та вражають патріотичним матеріалом.

13 листопада до дня народження Остапа Вишні, проведено позакласний захід «Вишневі усмішки». На початку заходу вихованці переглянули відеофрагменти фільмів «Портрет», «Невідоме з історії», які розкрили таємниці феномену Остапа Вишні. Усі присутні поринули у світ мисливських історій, із захопленням слухаючи найкумедніші уривки з усмішок гумориста. Сміявся зал під час виконання гуморесок «Як варити і їсти суп з дикої качки», «Зенітка».

Сила слова гумориста безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Тому  нікого не лишило байдужим: присутні із захопленням продовжували прислів’я про сміх ( інтерактивна технологія «Незакінчене речення»), давали відповіді на запитання( інтерактивні технології «Мікрофон», «Мозковий штурм»).

Насамкінець на паперових устах, що символізували усмішку (винагороду за працю, яку хотів бачити на обличчях Остап Вишня), написали відповіді на запитання, поставлені на початку заходу, «Для чого нам потрібне почуття гумору?» і  «Що варто пам’ятати жартуючи?».

Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.

Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року Тиждень писемності в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 9 по 13 листопада 2020 року

Залишити відповідь