Виховуємо справжніх патріотів!

Виховуємо справжніх патріотів!

Макіївське професійне училище соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка докладає максимум зусиль, аби наші вихованці виросли патріотами своєї країни, стали свідомими захисниками Батьківщини,  які  беззаперечно знатимуть і виконуватимуть свої конституційні обов’язки. А відтак, невід’ємною частиною виховного процесу сьогодення у нашому закладі є навчання мистецтву володіння зброєю.

За відсутності вогнепальної зброї в закладі такої можливості немає, тому адміністрація училища звернулася за допомогою до Заремби Сергія Володимировича, начальника Петрівської виправної колонії №49 з пропозицією провести навчання зі збирання та розбирання зброї для наших хлопців.  Сергій Володимирович з радістю  і без зволікань зголосився допомогти в цьому, оскільки добре знає і розуміє необхідність проведення такого роду навчань.

Відкритий урок захисту Вітчизни з вогневої підготовки на тему “Стрілецька зброя та поводження з нею. Загальна будова автомата Калашникова. Розбирання та збирання автомата Калашникова.”, провели старший інспектор відділу охорони Петрівської ВК №49 Корж В.А. спільно з викладачем предмета  «Захист Вітчизни»  Макіївського ПУСР ім. А.С.Макаренка Сікірдою О.І.

Вихованці мали можливість також ознайомитися з будовою та тактико-технічними даними автомата Калашнікова АК-74 та потренуватися в його розбиранні та збиранні.

Розбирання автоматів, як наголосили спеціалісти, може бути неповним і повним: неповне — для чищення, змащення й огляду автомата; повне — для чищення при сильному забрудненні автомата, після перебування його під дощем чи у снігу і при ремонті. Зайво часте розбирання автомата шкідливе, тому що прискорює зношування частин і механізмів.

Розбирання і зборку автомата робити на столі чи чистій підстилці; частини і механізми класти в порядку розбирання, поводитися з ними обережно, не класти одну частину на іншу і не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів.        При зборці автомата звірити номера на його частинах; у кожного автомата номеру на ствольній коробці повинні відповідати номера на газовій трубці, затворній рамі, затворі, кришці ствольної коробки й інших частин.

Навчання розбиранню і зборці на бойових автоматах допускається лише у виняткових випадках і з дотриманням обережності в поводженні з частинами і механізмами.

Дуже хочеться, щоб наша молодь демонструвала свою вправність у стрільбі тільки змагаючись у спортивних змаганнях і ніколи у війні, але кожен громадянин нашої країни повинен вміти, якщо прийдеться, із зброєю в руках захищати незалежність і свободу своєї Батьківщини.

Головний підсумок заходу – хлопці отримали  навички по володінню зброєю. Ми впевненні, що наша молодь готова в будь-яку хвилину стати на захист своєї Вітчизни. Ми ж бажаємо їм перемог та мирного неба!

Залишити відповідь