Щоб стати справжнім педагогом, вихователем дітей,
треба віддавати їм своє серце, пройти школу сердечності,
тобто пізнати серцем усе,
чим живе, про що думає вихованець.Василь Сухомлинський
19 жовтня 2017 року черговий з режиму Макіївського професійного училища соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка, Кіслінський Юрій Григорович, провів з вихованцями закладу відкритий захід. Він взяв за мету творчість В.О.Сухомлинського, а саме, казки видатного педагога, їх роль у вихованні підростаючого покоління.
Юрій Григорович розповів хлопцям, що Василь Олександрович Сухомлинський у своїх творах охоплював цілий ряд проблем, які актуальні і в сучасний час. Це – проблема розвитку творчої особистості вчителя та вихованця, уміння учнів вчитися, збереження здоров’я дітей, процес підготовки майбутніх вчителів тощо.
Пам’ятаючи думку В.О.Сухомлинського про те, що дитина живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості, і якщо забрати все це від неї, то вона стане засушеною квіткою, педагоги все роблять для того, щоб розпалити в дітях іскру цікавості, подиву; прищеплюють своїм вихованцям шанобливе ставлення до рідної мови, народної казки, пісні, гри, залучаючи учнів до активної участі у різноманітних заходах.
Кіслінський Ю.Г. провів захоплюючі конкурси , змагання між двома командами, залучивши до гри присутніх на заході дорослих. Вихованці аналізували казки Сухмлинського В.О. та складали свої власні за поданими малюнками.
Юрій Григорович наголосив, що використовуючи оповідання та казки В.О.Сухомлинського, педагоги повинні не моралізувати, а вчити своїх вихованців естетично сприймати природу, співпереживати старшим, допомагати меншим, творити добро і словом, і ділом. Діти подумки аналізують свої вчинки з точки зору совісті, бо доброта та людяність немислимі без неї. Завдяки таким педагогічним читанням, вихованці вбирають істини: «Все зле – все недобре», «Людина – частинка природи», «Людина старіє, а доброта – ні» тощо.
Проте, яка ж казка без феї? Тому, на прикінці виховного заходу з’явилась
чарівна казкова фея, яка пригостила хлопців солодощами.
Підсумовуючи свій захід Кіслінський Ю.Г. процитував слова В.О.Сухомлинського: «Дитинство – найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя. І від того, яке було дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло до її розуму й серця з навколишнього світу, – від цього значною мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк».
Ми, педагоги Макіївського ПУСР ім. А.С.Макаренка, будемо про це пам’ятати і гідно вести дітей за руки, втілюючи педагогічні ідеї видатного наставника – В.О.Сухомлинського.