День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!

 

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка з 21 січня по 25 січня 2019 року було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру: уроки пам’яті «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави”, «Моя Україна – єдина і неподільна», ознайомлення з проблемою становлення незалежної демократичної держави в Україні на уроках історії та української літератури. Організовано тематичну виставку в бібліотеці навчального закладу «Історичне значення Акту Злуки українських земель», «Історія української державності».

За розкладом пройшли тематичні виховні години: «Ми – українці», «День Соборності України», «Україна-держава соборна, одна на всіх, як оберіг». Викладачі та вихователі підійшли до цього креативно і творчо. Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: вони зачитували повідомлення для однокласників, створювали живий ланцюг, як символ Соборності України і виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».

Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

Наші вихованці впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

 

 

 

Залишити відповідь