Прилетіла ластівочка,
Сіла, пала на віконечко.
Щедрий вечір,
Добрий вечір,
Добрим людям
На здоров’я…
Ще з дохристиянських часів свято Маланки було одним з найяскравіших та улюблених звичаїв для українців. Переодягання у фольклорних персонажів, весела гостина та безліч обрядів, котрі переплели в собі язичницькі та релігійні мотиви і дійшли до наших днів у самобутній святковій феєрії. Маланка, Щедрий вечір, день Василія Великого – ще один особливий момент у розпалі зимових днів.
Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Свято в українській народній традиції завжди займало провідну роль. Переддень Нового року (за старим стилем) в народі називався Щедрим Вечором, що пов’язано зі звичаєм готувати святковий стіл. Характерною прикметою цього свята в Україні було й щедрування – давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя та достатку членам сім’ї.
13 січня 2019 року в Макіївському професійному училищі ім. А.С.Макаренка відбувся захід “Народні свята. Свято Маланки та Василя», який підготували вихователі та вихованці училища спільно зі завідуючою Балахівського будинку культури Турбаєвською Т.П. та її маленькими артистами.
Під час заходу діти та всі присутні дізналися про народні традиції святкування Щедрого вечора та Старого Нового року, історію свята, звичаї та прикмети, популярні ворожіння на Старий Новий рік, обов’язкові страви, які подаються до столу в ці свята.
На завершення свята всі присутні виконали улюблену щедрівку “Щедрик”, побажали один одному мирного і щасливого нового року, а наші вихованці запросили гостей до святкового солодкого столу.