Кришталь моєї мови дорогої

Кришталь моєї мови дорогої

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й  ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде…

Максим Рильський

Під таким гаслом з 09.11 по 16. 11.2018 року  в   Макіївському професійному  училищі соціальної реабілітації  імені А.С. Макаренка  пройшов  Тиждень української писемності та мови.
Метою всіх проведених заходів було:
– актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури, збагатити словниковий запас;
– розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів;
– сприяти формуванню моральних якостей;
– виховувати повагу до української мови, розуміння її краси.
Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогої Кришталь моєї мови дорогоїКришталь моєї мови дорогої

Відкриття Тижня розпочалося урочистою лінійкою. Ведучі розповіли про значення мови в житті народу та про святкування Міжнародного Дня української писемності та мови. Викладач української мови та літератури Бикова М.М. ознайомила вихованців та викладачів з планом проведення тижня.
9 листопада вихованці училища долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, що дало можливість перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність.

“Не бійтесь заглядати у словник,
Це пишний яр, а не сумне провалля,
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля…
М. Рильський

      Такими словами   почала свій виступ бібліотекар училища Яцун О.Г. під час перегляду  книжкової виставки,  яка пройшла під назвою « Яке прекрасне рідне слово!».  Була  представлена  література письменників, які багато зробили для вдосконалення нашої мови. Особливе почесне місце належить Тарасу Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння — мову простого, пригнобленого народу України.  Література його послідовників :

Л. Українки , І. Франка  та інших, які  любили й шанували українську мову, сприяли її процвітанню.

В училищі пройшла  виставка учнівських стіннівок  « 9 листопада – День української мови  та писемності».

Бикова М.М. здійснила  екскурс у давнину « Історія української мови»: вшанували  пам’ять славнозвісних просвітителів Кирила та Мефодія, розповіла про давньоруського письменника – літописця Нестора,  ознайомила з діяльністю п великого мецената Петра Яцика, розкрила  історію виникнення письма.

Учасниками мовного змагання « Яка чудова українська мова!» стали учні І та ІІ курсів, які представили команди « Орлята» та « Кмітливі». Гра була захоплюючою та цікавою.  Команди активно відповідали , прагнучи  отримати якнайбільше балів.   Цікаво пройшли конкурси « Мовне асорті», « Ти  – мені,  я- тобі»,  « Прямо чи влучно»,  « Чорний ящик».  Із зацікавленням вихованці складали розповіді , в яких всі слова повинні починатися на одну літеру.

Закриття  Тижня української писемності та мови відбулося на загально училищній лінійці,  де було  підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсів.

 

 

Залишити відповідь