«Мужність і біль Чорнобиля»

«Мужність і біль Чорнобиля»

33 роки страшна Чорнобильська трагедія відгукується у серцях українців гірким смутком, скорботним болем, невимовною тугою. 33 роки чорний день Чорнобильської трагедiї продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Цей день не минув безслiдно. Уже давно вiддзвенiли чорнобильськi дзвони, але у пам’ять всього людства вони увiйшли стогоном i болем душі на століття.
Говорять, що з роками біль притихає, але в пам’яті народу ця страшна подія закарбувалася назавжди. Адже чорною стрічкою вона перетнула життя мільйонів. Одна мить змінила долі міст, сіл, людей, підприємств, перекреслила все нажите, винесла вирок багатьом долям. Нанесла і фізичні, і духовні рани, які не загояться ніколи.
З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії та з метою формування і розвитку патріотичного та екологічного виховання учнів 25 квітня у нашому Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка відбувся виховний захід «Мужність і біль Чорнобиля», приурочений річниці пам’яті Чорнобильської катастрофи. Його підготували вихованці закладу з вихователем Басараб А.В. Вони намагалися донести до свідомості присутніх масштаби чорнобильської трагедії «Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років все одно це слово буде закарбоване чорним вогнищем скорботи…». Під час заходу звучали пісні про Чорнобиль, вірші про тих і до тих, хто сплатив страшну ціну за життя інших.

Присутні мали змогу переглянути відео сюжети про героїзм і мужність ліквідаторів наслідків страшної катастрофи. Особливо зворушила учнів розповідь, запрошених гостей – ліквідаторів страшної катастрофи –  про пожежників, які ціною власного життя і здоров’я захищали Україну від  наслідків аварії.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, чиє життя обірвав смертоносний атом, безневинна смерть яких назавжди залишиться незагоєною раною нації.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління. Але життя триває. І ним ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

«Мужність і біль Чорнобиля» «Мужність і біль Чорнобиля»

«Мужність і біль Чорнобиля» «Мужність і біль Чорнобиля» «Мужність і біль Чорнобиля» «Мужність і біль Чорнобиля» «Мужність і біль Чорнобиля»

Залишити відповідь