Щедрівки в Макіївському ПУСР  на Старий Новий рік 2018 !

Щедрівки в Макіївському ПУСР на Старий Новий рік 2018 !

 

Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:
– Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошару,
Там овечки покотились,
А ягнички народились.
В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей.
Хоч не гроші, то полова,
В тебе жінка чорноброва.
Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка…

Свято Маланки та Василя зустріли в Макіївському ПУСР

В Україні напередодні Старого Нового року  відбувається народне свято Маланка із перевдяганням у фольклорних персонажів і тварин. За християнським календарем – це також день преподобної Меланії. Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарям про урочистості та справити гостини, які в народі так і називають – гостини Меланки.

У цей день щедрувальники не оминають жодної оселі і тому 13 січня 2018 року до Макіївського професійного училища соціальної реабілітації ім. А. С. Макаренка завітали щедрувальники, а саме, діти з місцевої школи в супроводі художнього керівника Тетяни Павлівни, які привітали працівників та вихованців зі старовинними українськими святами – Василя та Маланки.

Свято провели з метою вшанування українських традицій та звичаїв.  Маланку, Василя, козу, циганку, чорта та щедрувальниць радо зустріли в «оселі», а казкове дійство принесло багато радощів співробітникам та юнакам. Ряджені,  перебрані в комічний жіночий та чоловічий одяг,  співали, жартували та бешкетували, вітаючи присутніх. В святковий день відчувалась позитивна емоційна взаємодія гостей з глядачами, яких виявилось чимало.

Наші вихованці також привітали всіх присутніх та гостей зі святом і зазначили, що для них дійство видалось приємним та несподіваним подарунком, в свою чергу хлопці подякували гостям за привітання та віддячили солодощами, пригостили чаєм з ласощами за спільним столом.

Усі присутні поринули в стародавні минулі українські часи та долучились до традицій стародавнього народу, чарівної і мелодійної рідної мови,

пересвідчилися що українські народні традиції відроджуються, зберігаються і передаються від покоління.

 

Залишити відповідь