Тероризм – загроза суспільству

Тероризм – загроза суспільству

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх видах».

Тероризм, на жаль, став невід’ємною частиною політичних і економічних процесів в світі, і представляє все більше значну загрозу громадській і національній безпеці. Із одиничних проявів він перетворився на масове явище. Тероризм може поставити під сумнів весь процес подальшого розвитку людства.

15 грудня 2017 року у Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.СМакаренка вихователем Яцун О.Г. та помічником директора з режиму Семашко С.І. з вихованцями  було проведено відкритий виховний захід на тему “Тероризм – загроза суспільству”. 

Ведучі розповіли хлопцям, що терористичний акт не знає заздалегідь своїх конкретних жертв, бо спрямований, насамперед, проти держави. Його завдання – підкорити державу, її органи, всю громадськість, змусити їх виконувати вимоги терористів і по них осіб і організацій.
Сергій Іванович, демонструючи слайди, відмітив,що розгул тероризму – гостра міжнародна проблема. Про це свідчать багато фактів, але особливо красномовні вибух в Нью-Йорку Всесвітнього торгового центру 11 вересня 2001 року, що забрав життя 3,5 тисяч чоловік, об’єднані в один ланцюг вибухів 11 березня 2004 року в приміських поїздах у центрі Мадрида (Іспанія), нескінченні теракти в Ізраїлі, на Філіппінах, в інших країнах.

Терористи, які діють на території нашої держави, продовжила Олена Григорівна, не ставлять за мету знищити людей. Адже у такому разі не забариться швидка реакція у відповідь. В Україні проводиться гібридна війна, а теракти – одна із її складових. Ці вибухи та анонімні дзвінки не можна вважати звичайним хуліганством, оскільки тут втілюється певна стратегія. Її суть – у дискредитації української правоохоронної системи, досягненні того, щоб в Україні розпочалася громадянська війна. І Росії залишиться лише ввести миротворчі війська. І західний світ нічого не скаже  у відповідь. Україна у такому випадку ризикує повторити Косовський сценарій, і буде існувати під контролем не лише російських, але і польських миротворців.

Семашко С.І. та Яцун О.Г. запропонували всім присутнім звернутися трохи до історії тероризму. Вони зазначили, що перший в історії випадок свідомого та систематичного використання терористичної практики було зафіксовано на Близькому Сході у І ст. н.е., коли групи сікаріїв фізично знищували представників єврейської знаті. Тоді ж з’явилася секта мусульман-ісмаїлітів під приводом Хасана-ібн-аль-Сабаха, який перетворив тероризм на головний засіб боротьби з політичною опозицією. Історики стверджують, що тероризм панує на Землі не менше 2 тис. років.

Незважаючи на багатий стаж, тероризм ще ніколи не представляв для населення цілих держав такої серйозної загрози. Тому в усіх державах світу громадяни влаштовують акції протесту проти тероризму. В теперішній час у всьому світу нараховується біля сотні терористичних організацій. Більше тисячі дітей із 40 держав світу об’єднуються проти тероризму. На їхніх лозунгах написано: «Нам не потрібен терор і війна, нам потрібні мир і щастя». Вихованці Макіївського ПУСР ім. А.С.Макаренка отримали пам’ятки, що мають бути їхніми помічниками, путівниками під час екстремальних ситуацій. Ознайомтеся з ними ще раз більш уважно, розкажіть про нашу розмову рідним, друзям, знайомим. Чим більше людей ви проінформуєте. Тим більше життів ви зможете уберегти. Адже у стресовій ситуації людина відновлює із пам’яті найнеобхідніше і починає діяти згідно з раніше обговореним планом.

Таким чином, можна зробити висновок, що тероризм обумовлений суспільними протиріччями. Вони чинять негативний вплив на всі сторони суспільного життя країни. Найважливішою передумовою ефективної боротьби з тероризмом поряд із заходами правоохоронних органів, спецслужб, є вміння громадян протистояти терактів, правильно себе вести в умовах цієї небезпеки.

 

 

Залишити відповідь