Вихованці Макіївського професійного училища соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка взяли участь у заходах до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

День пам'яті та примирення

ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
Ці дні присвячені пам’яті тих, понад 60 мільйонів, людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.
Вихованці Макіївського ПУСР ім. А.С.Макаренка під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» прийняли участь у заходах, присвячених Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі, які відбулися біля будинку культури в смт. Балахівка.
Учні місцевої школи та хлопці нашого училища, згідно підготовленого сценарію, висвітлили події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.
Заключною частиною стало свято «Тих днів не змовкне слава». Метою якого було виховувати у всіх присутніх почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Під час свята діти та педагоги розповідали про важкі часи війни, незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, вшанували хвилиною мовчання.
Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати! Ні – війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!

 

Залишити відповідь